Tecsis

Tek Bir Kaynaktan Ölçüm

Tecsis, 1992’den beri WIKA Grubunun bir parçasıdır. Grup içinde bir kuvvet ölçüm teknolojisi uzmanı olarak Tecsis, üç kıtada üretim tesislerine sahiptir.

Alman firması olup basınç, loadcell, sıcaklık kontrol cihazları imalatcısıdır. Paslanmaz manometreler, diyaframlı manometreler, basınç transmitterleri, gıda sanayi, labaratuar, test istasyonları için basınç ölçme ve kontrol cihazları ve basınç sensörü, basınç transmitterleri, basınç şalterleri, loadcell, ağırlık ölçme – sıcaklık kontrol, sensörleri termokupllar, PT100, rzeaistans termometreler, çeviriciler, transdüserler, imal etmektedir. Bimetel termometreler, gazlı termometreler imalatları mevcuttur.

Ürün Grupları

Load Beams / Shear Beams

Yük ve kesme kirişleri, yük hücrelerinin ortak bir geometrisidir. Genellikle küçük ve orta boy konteynerlerin ağırlığını ölçmek için kullanılırlar.

Sıkıştırma Kuvveti Ölçme Transdüserleri

Paslanmaz çelikten üretilen sıkıştırma kuvveti dönüştürücüsü, çok çeşitli istasyonlarda kullanılabilir. Tecsis çok çeşitli tasarımlar sunar.

Minyatür
Küçük boyutları ve sağlam tasarımı nedeniyle yüksek dereceli paslanmaz çelikten üretilen bu yük hücresi, endüstrinin en çeşitli dallarında laboratuvar ve test sektöründe kullanılabilir.

Hidrolik Yük Hücreleri

Kuvveti ölçmek için hidrolik prensibini kullanarak, tecsis’ten gelen hidrolik yük hücreleri çok çeşitli uygulamalarda kuvveti ölçmek ve görüntülemek için kullanılabilir.

Kuvvet Ölçüm Pinleri

Sahne inşaatı, inşaat makineleri, vinçler veya diğer büyük kaldırma ekipmanlarında:

Tasarımları sayesinde, tecsis’ten gelen yük pimleri, çok az yer kaplayan doğrudan güç akışına entegre edilebilir. Örneğin, çatal yataklarındaki tespit cıvatalarının doğrudan değiştirilmesi olarak. Bu nedenle, yük pimleri, mevcut yapıları yükseltirken bile farklı geometriler için mükemmel bir çözümdür.

Sözde cıvatalarda kullanılan kanıtlanmış ince film teknolojisi bu konuda rol oynamaktadır.

Standart
Artan proses güvenilirliği, ince film sensöründe kaynaklı yük pimlerinin bir avantajıdır. Kasnaklarda, çatal yataklarında ve makaralı rulmanlarda kuvvet ölçümü için kullanılırlar.

Halka Kuvvet Dönüştürücü

Hidrolik:
Tecsis halka kuvvet transdüserleri tek parçadan yapılmıştır ve montajı kolaydır. Hemen hemen her kurulum için uygundur. Hidrolik halka kuvvet transdüserleri, örneğin ankraj kuvvetlerini ölçmek için etkili bir çözümdür.
Elektrik:
Halka kuvveti transdüserleri orta ve küçük sıkıştırma kuvvetlerinin güvenilir ölçümleri için kullanılır. Uygulama alanları vidalı presler, kesici takımlar, pervane şaftları ve cıvata kuvvetlerinin ölçümüdür.
Minyatür:
Halka kuvveti transdüserleri orta ve küçük sıkıştırma kuvvetlerinin güvenilir ölçümleri için kullanılır. Minyatür tasarımda küçük kuvvetleri ölçmek için kullanılır veya sınırlı alana uygulanır. Uygulama alanları vidalı presler, kesici takımlar, pervane şaftları ve cıvata kuvvetlerinin ölçümüdür. Lütfen bu ürünler hakkında daha fazla bilgi isteyin.

Yük Hücreleri

Tartım ve Dolum Seviyesi İzleme için Yük Hücreleri
Yük hücreleri tartı sistemlerinde kullanılan özel kuvvet transdüserleridir. Kalibrasyon gram (g), kilogram (kg) veya ton (t) olarak yapılır. Gerinim ölçerler üzerine yapıştırılmış dahili bir yük hücresinin elastik deformasyonunu orantılı bir elektrik sinyaline dönüştürür. Bu gravimetrik ölçüm, FS’nin% 0,01 ila% 0,05’ine doğruluk sağlar.

Karakteristik yük hücresi geometrileri, Sıkıştırma Yük Hücreleri, Salınım Tipi Kolon Yük Hücreleri, S-Tipi Yük Hücreleri, Bükülme ve Kesme Işın Yük Hücreleri, Tek Nokta Yük Hücreleri’dir. Klasik uygulamalar konteynırlar ve silolar için gravimetrik dolum seviyesi izlemenin yanı sıra proses ve ölçüm tesislerinde tek noktadan tartım ve tartımdır.

Gravimetrik dolum seviyesi izleme terimleri, içerik dahil kap ağırlığının kalıcı ölçümü ile dolum seviyesi kontrolü. Doluluk seviyesi ölçüm verilerinin değerlendirilmesi ile belirlenecektir.

EYMEN OTOMASYON, Tecsis markasının bayisidir.

Daha Kolay Endüstriyel Çözüme mi İhtiyacınız Var? Biz Uzmanız!

Scroll to Top