Ordel Elektronik

Sınırsız çözüm alternatifleri ve müşteri odaklı hizmet anlayışı sayesinde Ordel, endüstrinin tüm sektörlerinde ihtiyaç duyulan elektronik kontrol cihazları ve bu cihazlar ile birlikte kullanılacak her türlü sensörün imalatını ve ihracatını yapmaktadır.

Üretmekte olduğu ürünler ile kalitenin ve güvenilirliğin yerli üreticiler tarafından da sağlanabileceğini göstermiş, çok kısa zamanda bulunduğu sektörde saygınlık kazanmış ve haklı yerini almıştır.

Yenilikçilik ve yaratıcılık anlayışı ile AR-GE çalışmalarında örnek bir firmadır.

Ürün Grupları

Kontrol Cihazları

Ordel Kontrol cihazları, endüstriyel ortamlardaki bir çok proses değişkeninin ölçümü ve kontrolü amacı ile tasarlanmış, tamamen modüler ve her modülü müstakil olarak konfigüre edilebilir cihazlardır. Tasarım aşamasında uluslararası standartlara uyum, güvenilirlik ve kullanım kolaylığı temel alınmıştır. Bu nedenle birçok sektörde çok farklı kontroller için rahatlıkla kullanılabilen ergonomik cihazlardır.

Veri Kaydediciler

Veri kaydediciler, endüstriyel ortamlarda kullanılan çeşitli analog sinyallerin sayısal değerlere dönüştürülerek bilgisayar ortamına taşınmasını sağlayan cihazlardır.Bu cihazlar bilgisayar üzerinden konfigüre edilerek kullanılır.
Bilgisayar üzerinden konfigürasyonu ve cihazdan alınan değerlerin bilgisayar üzerinde kaydedilmesini sağlayan DALİ08 yazılımı cihazla birlikte ücretsiz olarak verilmektedir.

Nem ve Sıcaklık Cihazları

Nem ve Sıcaklık Cihazları endüstriyel ortamlardaki bağıl nem ve sıcaklığın ölçümü ve kontrolü ayrıca ölçülen değerlerin standart analog sinyallere dönüştürülerek başka bir sisteme gönderilmesini sağlayan elektronik cihazlardır. Tasarım aşamasında uluslararası standartlara uyum, güvenirlik ve kullanım kolaylığı temel alınmıştır. Bu nedenle birçok sektörde çok farklı uygulamalar için rahatlıkla kullanılabilen ve tercih edilen cihazlardır.

Sinyal Dönüştürücüler

Sinyal Dönüştürücü cihazlar endüstriyel ortamlarda kullanılan çeşitli analog sinyallerin standart analog sinyallere dönüştürülmesinde ve bu sinyaller arasında aritmetik işlemler yapılmasında kullanılan cihazlardır. Bu cihazlarda iki üniversal analog giriş ve iki analog çıkış bulunmaktadır.

Bu cihazlar mikro denetleyici tabanlıdır ve SBA100 USB/UART Dönüştürücü ile bilgisayar üzerinden çok kolay bir şekilde konfigüre edilerek kullanılır.

Tüm giriş ve çıkışlar şebekeden ve birbirinden izoledir.

Sensörler

Termo elemanlı sensörler iki farklı alışımın uçlarının kaynaklanması ile elde edilen sıcaklık ölçü elemanlarıdır.

Rezistans temometreler -200°C’den…+850°C’ye kadar çeşitli proseslerde yaygın olarak kullanılır. Düşük sıcaklıklarda termokuplla göre daha doğru değer verirler.

Temokupllar -200°’den 2320°C’ye kadar değişik proseslerde  yaygın olarak kullanılır. Termokuplun  ömrünü uzatabilmek için prses şartları çok iyi belirlenmelidir. Bu doğrultuda termokuplla  ilgili uygun eleman, izolatör, dış koruyucu gerekiyor ise iç koruyucu doğru seçilmelidir.

EYMEN OTOMASYON, ORDEL markasının bayisidir.

Daha Kolay Endüstriyel Çözüme mi İhtiyacınız Var? Biz Uzmanız!

Scroll to Top