Kytola Instruments

Kytola® Instruments OY, Kytola® adı altında sahip olunan bir aile şirketinin bir parçasıdır. Kytola, akış ölçerler, yağlama sistemleri ve yağ analizörlerinin üreticisi ve geliştiricisi. 

1945 yılında Olli Kytola tarafından kurulan şirket Muurame, Finlandiya’da yer almaktadır. Olli Kytola, güvenilir akış ölçüm araçlarına ihtiyaç olduğunu anladı. Kytola ürün yelpazesi, geçtiğimiz yıllarda dünya çapında kullanılan, dünyaca ünlü bir şirkete sistematik ve istikrarlı bir şekilde sahip olduğu için hayalini gerçekleştirdi. 

Plastik tüp debimetre, flowmetre, hava, su, gaz için debimetreler, Türbin tip debimetreler, U tip basınç göstergeleri, gurub flowmetreler, poliamid tüp debimetreler. Birçok sektörde çok tercih edilen ürünler arasındadır.

Ürün Grupları

Değişken Alanlı Debimetreler

Değişken alanlı akış ölçerler yüksek kalitede akrilik akış ölçerlerdir. Sıvı ve gaz akışlarını ölçmek ve izlemek için güvenilir ve okunması kolay bir cihazdır. Tipik uygulamalar su arıtma, sızdırmazlık su ölçümleri ve gaz akış ölçümleridir.

Çok Tüplü Debimetreler

Değişken alanlı akış metreleri yüksek kaliteli akrilik çok tüplü bir akış ölçerdir. Sıvı ve gaz akışlarını ölçmek ve izlemek için güvenilir ve okunması kolay bir cihazdır. Birçok seçenekli tek tüplü ve çok tüplü versiyonlarda mevcuttur. Model ExK, çıkışta akış ayar valfleri ile donatılmıştır ve ayrıca özel tasarımlarda da mevcuttur. Tipik uygulamalar su ve hava temizleme, kalkan gazı ölçümleri ve diğer gaz ve sıvı ölçümleridir.

Metal Tüplü Debimetreler

Metal boru debimetreleri zorlu koşullarda orta ve büyük sıvı akışları için tasarlanmıştır. Çok çeşitli sıvılarla uyumludur. Güvenilir ve doğru akış ölçümü, serbest yüzer şamandıra kullanan değişken alan ölçüm prensibine dayanır. ML metre yüksek basınca dayanır ve mükemmel sıcaklık direncine sahiptir. Tipik uygulamalar kimya ve petrokimya endüstrilerinde, enerji santrallerinde ve genel akış ölçümünde bulunur.

Oval Dişli Debimetreler

Oval Dişli Sayaçları, zorlu endüstriyel ortamlarda yağlama yağı ölçümü için tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Model 2950 oval dişli ölçer, yağ sıcaklığı veya viskozite değişikliklerinden bağımsız olarak her zaman doğru akış oranını gösteren pozitif bir deplasmanlı akış ölçerdir. Akış ölçer, akışın döndüğü iki eliptik dişliden oluşur.

Bir bobin sensörü veya endüktif yaklaşım anahtarı dönüşü alır ve nabız sinyali göstergelere, sayaçlara veya otomasyon sistemlerine aktarılabilir. Tipik uygulamalar arasında yağlama yağı ölçümü, endüstriyel yağ akışı izleme ve proses kontrolü bulunur.

SLM Keçeli Su Debimetreleri

Model SLM, kesintisiz sızdırmazlık suyu akışının gerekli olduğu uygulamalar için özel olarak tasarlanmış doğru, verimli ve güvenilir bir akış ölçerdir. Akış ve basıncın uygun şekilde ayarlanması, önemli miktarda su ve enerji tasarrufu sağlar.

Güçlü ve kompakt tasarım, dış etkenlere karşı maksimum direnç sağlar. SLM, kirli suya dayanacak şekilde optimize edilmiştir ve dahili bir akış tüpü temizleyicisiyle birlikte gelir. Güvenilir ve doğru akış ölçümü, serbest yüzer şamandıra kullanan değişken alan ölçüm prensibine dayanır.

SLM, tüm conta tipleriyle uyumluluğu garanti eden birçok farklı modelde gelir. SLM ayrıca bir endüktif yakınlık sensörü takılarak bir alarm çıkışı ile kolayca donatılabilir. Tipik uygulamalar, yıkama ve boşaltma suyu uygulamaları, salmastra salmastraları, tek ve çift mekanik salmastralardır.

Yağlama Yağı Debimetreleri

Kytola Oval Dişli Sayaç Modeli SR, zorlu endüstriyel ortamlarda yağlama yağı ölçümü için tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Bu sayaçlar, Oval Akış İzleme Sistemi paketiyle komple yağ yağlama sistemleri paketimizle uyumludur.

Model SR oval dişli ölçer, yağ sıcaklığı veya viskozite değişikliklerinden bağımsız olarak her zaman doğru akış oranını gösteren pozitif bir deplasmanlı akış ölçerdir. Akış ölçer, akışın döndüğü iki eliptik dişliden oluşur. Bir bobin sensörü veya bir endüktif yakınlık sensörü dönüşü alır. Sinyal sinyali, göstergelere, sayaçlara veya otomasyon sistemlerine aktarılabilir. Sayaç bir akış ayar valfi ile birlikte gelir.

Tipik uygulamalar arasında yağlama yağı ölçümü, endüstriyel yağ akışı izleme ve proses kontrolü bulunur.

EYMEN OTOMASYON, KYTOLA markasının bayisidir.

Daha Kolay Endüstriyel Çözüme mi İhtiyacınız Var? Biz Uzmanız!

Scroll to Top