Elimko

Elimko Ltd.  Şti.  “OTOMATİK KONTROL SİSTEMLERİ VE ANAHTAR TESLİMİ KOMPLE TESİS ÇÖZÜMLERİ” konularında aktivite gösteren, konusunda LİDER bir kuruluştur.

Firma, 1976 yılından beri Türkiye’de Otomatik Kontrol’da gereksinim duyulan Elektronik Ölçü, Kontrol, Kayıt Cihazları, Termokupl, Rezistans Termometre, Çeşitli Sensörler, Bant Kantarları, Dozaj Bantları, Tartı Ekipmanları üretmektedir.

Mühendislik birikimi ile çok çeşitli kuruluşlara mekanik aksamları dahil komple anahtar teslimi otomatik kontrol sistemleri kurmaktadır. Geniş imkanlara sahip fabrikası ile firma, ciddi-titiz-tutarlı çalışmaları ile ülkemizde OTOMATİK KONTROL SİSTEMLERİ VE TESİS ÇÖZÜMLERİ’NDE GÜVENİLİR İSİM… olmuştur.

Ürün Grupları

Elektronik Cihazlar

Elektronik Cihazlar Sayısal Göstergeli Kontrol Cihazları, Zaman Röleleri / Sayıcılar / Devir Dakika Cihazları, Tarayıcılar, Sinyal Çeviriciler, Kayıt ve Kontrol Cihazları, Debi Cihazları, Rutubet Cihazları, Tartı / Ağırlık Çevirici ve Gösterge Cihazı, Vibratör Sürücüler ve Tristörlü Sürücülerden oluşan geniş bir yelpazede ürün sunmaktadır. Kontrol cihazları; açık/kapalı ve PID kontrol formlarında, çeşitli ebatlarda, gelişmiş yeni nesil mikrokontröler kullanılarak tasarımlanmış, IEC 668 normlarına uygun endüstriyel cihazlardır.

Endüstrinin her alanında, sıcaklık, basınç, seviye, hız, akım, gerilim, direnç ve diğer fiziksel birimlerin ölçüm ve kontrolünde; Plastik, Demir Çelik, Kimya, Metalurji, Petro-Kimya, Rafineriler, Gıda, Çimento, Seramik, Cam ve diğer sanayi dallarında kullanılmaktadır.

Endüstriyel Bilgisayarlar

E-TB-10 Tekstil Bilgisayarı; E-AC-10-HB Harmanlama Bilgisayarı; E-AC-10-OKB Otoklav Bilgisayarı; E-AC-10-CRS Coriolis Kantar Bilgisayarı; E-AC-10-BKB Bant Kantarı Bilgisayarı; E-AC-10-DBK Dozaj Bant Kantarı Bilgisayarı; E-AC-10-ÇPK Çarpma Plakalı Kantar Bilgisayarı; E-AC-10-CB Sayısal Göstergeli Ağırlık Çevirici; E-BSB-10 Beton Santrali Bilgisayarı; E-AC-10-TKB Torbalama Kantarı Bilgisayarı; E-AC-10-T / E-200-TP Tepe Değeri Ölçüm Cihazı

Termokupllar

Sıcaklık ölçümleri giderek artan oranda önemli bir konu haline gelmiştir. Sıcaklık tamamen fizik ile ilgili temel bir konudur. Çok çeşitli fiziksel özellikleri etkileyen bir parametre olması nedeniyle ölçülmesi gereken önemli bir değişkendir. Sıcaklık ölçümü için çok çeşitli yöntemler vardır. Bunlar içinde elektronik dünyasının en çok kullandığı sensörlerden birisi termokupldur. Termokupllarla
-200°C’den +2320°C’ye kadar ölçüm yapılabilir.

Düz Tip Termokupllar; L Tipi Termokupllar; İnset ve İnsetli Termokupllar; Portatif Tip Termokupllar; Eksoz ve Diğer Tip Termokupllar; Bayonet Tip Termokupllar; Mineral İzoleli Termokupllar

Rezistans Termometreler

Rezistans termometreler -200°C’den +850°C’ye kadar çok çeşitli proseslerde yaygın olarak kullanılırlar. Özellikle düşük sıcaklıklarda termokupllara nazaran çok daha doğru değerler verdikleri için tercih edilirler. 500°C’ye kadar standart, 500°C-850°C arasında özel tipler kullanılır. Katalogta verilen maksimum dayanma sıcaklıkları zararlı gazların olmadığı hava ortamı içindir. Diğer ortamlarda, ortamın korozif etkilerine bağlı olarak rezistans termometrenin ömrü kısalacaktır.

Rezistans termometrelerin kullanıldığı yerler;

  • Tanklar, borular ve makina gövdeleri
  • Gaz ve sıvı ortamlar (Örneğin hava, buhar, gaz, su, yağ gibi)
  • Alçak ve yüksek basınç uygulamaları
  • Yüzey ölçümleri…

Thermoweller

Thermoweller, termokupl, rezistanstermometre ve diğer sıcaklık sensörlerinin içine yerleştirildiği dolu veya boru malzemeden işlenen koruyucu kılıflardır. Özellikle basınç, viskosite, akışkanın hızı, kimyasal ve mekanik aşındırıcıların etkili olduğu proseslerde yaygın olarak kullanılır. Çalışma şartlarına göre uygun seçilmiş Thermoweller, yukarıdaki özellikler nedeniyle, sıcaklık sensörlerinin zarar görmesini önler, daha uzun ömrülü olmasını sağlar.

Sıcaklık sensörlerinin arızalanması durumunda Thermowell içine monte edilen sensör kolaylıkla çıkarılır ve değiştirilir.

Bu şekilde proses ortamına, sisteme müdahale edilmemiş olur. Ortam şartlarına uygun malzemeden işlenen Thermoweller, proses şartları göz önüne alınarak seçilecek olursa, sıcaklık ölçüm sistemi uzun ömürlü olur.

TW/T Vida Bağlantılı Tip Thermowell; TW/W Kaynaklı Soket Tip Thermowell; TW/V Vanstone Flanşlı Tip Thermowell; TW/F Flanşlı Tip Thermowell; TW/WI Kaynaklı Tip Thermowell

Tartı Sistemleri

Bant Kantarı ve Tartım Bantları; Ağır Tip Dozaj Bantları ;Hafif Tip Dozaj Bantları; Coriolis Tipi Debimetre ve Dozaj Birimi; Dozaj Vanası; Çarpma Plakalı Kantar; Boşalan Miktar Ölçümlü Besleyici; Doldur-Boşalt Kantarı; Dozaj Helezonu ve Tartım Helezonu; Tartım Kontrol ve Ayırma Sistemi; Big Bag Dolum Kantarı; Numune Alma Sistemleri; Yün Sarma ve Paketleme Sistemi; Üreformaldehit Ön Isıtma ve Dozajlama Makinası; Yarı Otomatik Karışım Hazırlama Sistemi

EYMEN OTOMASYON, ELİMKO markasının bayisidir.

Daha Kolay Endüstriyel Çözüme mi İhtiyacınız Var? Biz Uzmanız!

Scroll to Top